All Blogs

Yemek Odası Takımı Dizaynı Nasıl Olmalıdır?
28 June, 2020


Yemek odası takımları isminden anlaşıldığı gibi yemek odasında kullanılan mobilya modelleridir . Genellikle geniş eve sahip olan kişileri kullandığı ayrı bir bölümdür. Ama bu bölümü yemek takımı olarak salonda da kullanan bireyler vardır. Yemek odası takımları kişilerin tüm ihtiyaçlarını gideren mobilya türleri diyebiliriz. Yemek odası takımlarında; Konsol ayna, masa, sandalye ve tv ünitesi bulunmaktadır. Kişiler ek isteklerine göre bu gruba ekleme veya çıkarma işlemi uygulayabilirler. Bu ürünler tek bir konsept halindedir. Örneğin; masa ahşap ise tv ünitesinde de ahşap malzeme kullanılmaktadır. Yada Tv ünitesi üzerinde özel motif ve desenler kullanıldıysa, takımın diğer ürünlerinde de bu motifler geçmektedir. Kişilerin beğenisine göre bir çok farklı model ürün bulunur.

Yemek Odası Takım Dizaynı Nasıl Olmalıdır?

 Yemek odası takımı dizaynı yaparken kişiler sürekli bir arayış içerisinde olurlar. Yemek odası takımlarının bulunduğu alanın geniş olması önemlidir. Çünkü; dar alanda bir şeyler yemek kişileri mutsuz edebilir. Yemek odasının, duvar renkleri kırmızı ya da beyaz olmalıdır. Beyaz renk, ferahlık ve rahatlama hissi verirken, kırmızı renk kişilerde açlık duygusunu arttıracaktır. Sağlıklı beslenmek ve diyet programına uyum sağlamak isteyen kişiler için ise duvarların yeşil ve mavi tonlarında olması daha uygun olacaktır. Renk psikolojisi kişilerin algı yönetimini etkilemekte önemli bir yere sahiptir.

Yemek odası alırken dikkat edilmesi gereken 6 kural

Yemek odası takımı alırken, bireylerin dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Bu sayede doğru ürün alınabilir. Aynı zamanda

·        Konsol ürünün dolaplı ve raflı olması önemlidir. Bu sayede kişilere kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

·        Tv ünitesi hem raflı hem de dolap bölmeli olmalıdır. Bu şekilde, bireylere daha fazla ürün ekleme ve kullanım açısından kolaylık sağlamaktadır.

·        Yemek masasının açılır tarzda olması önemlidir. Standart olarak 6 kişilik olan yemek masası açıldığı zaman 8 kişilik hale gelmektedir. Bu da kişiler için artı bir avantajdır.

·        Ürün renkleri Yemek odanıza uyumlu olması gerekir.

·        Yemek takımının çok büyük yada çok küçük alarak alanda absürt bir görüntü olmaması, önemlidir. Bu yüzden alım işleminden önce buna dikkat edilmesi gerekir.

·        Ürünün kolay çizilir tarzda olmaması gerekir. En ufak darbeden çizilen ürünler kullanımı zorlaştırır.

Yemek odası Takımı fiyatları:

Yemek odalarınıza yeni hava katan yemek odası takımları fiyatları bakımından kişileri düşündürür. Çok yüksek fiyatlar, çok düşük fiyatlarda bulunan üründe önemli olan ürünün fonksiyonel olarak kullanılması önemlidir. Örneğin; yemek takımının bir parçası olan yemek masasının açılır özelliğe sahip olması artı bir avantajdır. Yada konsol ürününde bulunan dolaplar, kişilere yer açısından avantaj sağlamaktadır. Yemek takım fiyatları ürünün model ve kullanılan malzemesine göre değişkenlik gösterir.

Yemek odası takımı almak isteyenler, hem kaliteli ürün hem de uygun fiyatlı ürün isterler. Akalın Mobilya’da uygun fiyat ve kaliteli ürünü kolaylıkla bulabilirler.

Yatak Odası dekorasyonu nasıl olmalıdır?
28 June, 2020


Yatak Odası dekorasyonu nasıl olmalıdır?  Bireyleri düşündüren bir konudur. Günlük yaşantınızın en önemli alanı, yatak odanızdır. Tüm yorgunluğunuzu atmak için akşam uyumayı beklersiniz.  Bu yüzden yatak odanızın zevkinize göre ve isteklerinize göre olması çok önemlidir. Yatak odası dekorasyonu konusunda en önemli şey yatağın kalitesi ve rahat olmasıdır. Yatak ne kadar rahat olursa siz de o kadar huzurlu ve olursunuz. Bu yüzden, dekorasyonu unutup yatağın kalitesine bakmalısınız. Çünkü; size vereceğimiz küçük tüyolarla, yatak odanızda harika dekorasyonlar oluşturacağınıza emin olabilirsiniz.

Bunun dışında yatak odanızın dekorasyonu da önemli bir yere sahiptir. Sizi motive eden bir ortamda, uyumak sizi daha mutlu edecektir. Bu yüzden yatak odası dekorasyonlarında kullanılan ürünlerin birbirine uyum içinde olması önemli bir detaydır. Yatak odası dekorasyonu seçimi yapmak istiyorsanız, Akalın Mobilya’da yatak odası takımlarını incelemelisiniz. Yatak odasını dizayn etmek önemli bir süreçtir. Bu kişileri zorlayan bir süreç olsa da ortaya çıkan sonuçların harika olduğunu söyleyebiliriz.

 Dekorasyonun odak noktası uyumdur. Uyumlu renkler kullandığınız zaman yatak odanıza minimalist ve sade bir hava katacaktır. Aynı şekilde zıt renkler kullanan ve seven biriyseniz, bu renkler de yatak odanıza oldukça farklı bir hava katacaktır.

Yatak odası takımları içerisinde; Dolap, karyola +başlık, şifonyer ve komodin bulunmaktadır.

Yatak Odası Takımı Seçerken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bütçe:

Öncelikli olarak bütçe planlaması yapmanız gerekir. Bu şekilde alışveriş rotanızı çizmiş olacaksınız.

Tarzınız:

Mobilya seçimlerinde en önemli olay tarzınızdır. Beğenmediğiniz ve tarzınızı yansıtmayan ürünlerle ömür geçirmek istemeyeceğinizi düşünüyoruz.

Mobilya Boyutu

Mobilyayı kullanacağınız alan odaya uyum sağlamalıdır. Ürün odada çok büyük ya da çok küçük durması kötü görünüme sebebiyet verebilir.

Kampanya Süreci

Mağazaların kampanya süreçlerini takip etmelisiniz. Bu süreçte hem uygun fiyata hem de kaliteli ürün bulabilirsiniz.

Perde ve Halı seçimi

Yatak odası takımında dekorasyonun önemli bir parçası olan perde ve halıdır. Bu ürünler olmadım takım tamamlandı diyemeyiz.

Garanti

Mağaza araştırması yapmalısınız. Garanti koşullarını ve teslimat sürelerine dikkat etmelisiniz.

Yatak Odası takımı Fiyatları

Yatak odası takımı kişilerin sıklıkla aradığı ve kullandığı mobilya çeşididir. Bu yüzden bireyler alışveriş yaparken hem uygun fiyata hem de kaliteli mobilya arayışına girerler. Bu süreçte marka araştırması yapmak önemli bir detaydır. Hızlı işlemler ile yanlış karar verme durumu olabilir.

Akalın Mobilya yatak odası takımlarda ön planda olan bir markadır. Müşterilerine,  her konuda destek verip istekleri konusunda en doğru şekilde yönlendirirler.  Yatak odası takımı fiyatları kişilerin bütçesini zorlayacak düzeyde değildir. Kişiler alışveriş yapmadan önce, ön araştırma yapmasında fayda vardır. Bu şekilde daha doğru kararlar verecektir.

Akalın mobilya olarak müşterilerimizi en iyi ve en doğru şekilde yönlendirmeye devam ediyoruz.

Salonda Koltuk Takımı Düzeni Nasıl Olmalıdır?
28 June, 2020

Salon Takım Düzeni

 Salon evimizin en önemli alanlarından birisidir. Özellikle misafir geldiğinde, Türk geleneği olarak misafirlerimizi burada ağırlamak isteriz. Hatta bazı evlerde salon kullanılmaz. Sadece misafir geldiğinde kullanılan bir alandır. Bu yüzden buradaki eşyalarımızı çok özenli ve dikkatli bir şekilde seçeriz. Salon mobilyalarımız kendini gösteren ve şık mobilyalar olması gerekir. Bu yüzden salon takımlarınızın kaliteli ve zengin göstermesini istiyorsanız,  Akalın Mobilya ‘yı ziyaret etmeniz gerekebilir. Bu hem kaliteli hem uygun fiyatlara bulabileceğiniz bir mobilya mağazasıdır.

Salonda Koltuk Takımı Düzeni Nasıl Olmalıdır?

Koltuk takımları isminden de anlaşıldığı gibi takım halindedir.  Ve bu şekilde satışı yapılır. Koltuk takımlarının bir çok farklı şekilde grubu vardır. Bu ürünler birbirine uyum içerisindedir. Örnek verecek olursak; bej renginde olan bir koltuk takımı düşünelim, 3’lü grupların bej tekli gruplarında kahverengi olan bir koltuk takımı oldukça uyumlu gruptur. Çünkü bu renkler birbirine zıt oldukları halde birbirlerini tamamlayan yapıları vardır. Bunun yanı sıra salonda kullanılan halı ve perde de koltuk takımlarını yansıtması gerekir. Perdelerin veya halıların uyumsuz renklerde olması, salonda kötü bir görünüme sebebiyet verecektir. Salon takımında kullanılan mobilya detayları da önemlidir. Salonunuzu küçük objelerle süsleyebilirsiniz. Bu sayede daha ilgi çekici bir hale getirebilirisniz

Salon Takımı Fiyatları:

Salon takım fiyatları alacağınız modele göre ve takımın içinde bulunan ürüne göre farklılık gösterir. Salon takımı almadan önce ön araştırılması yapılabilir. Bu sayede daha karlı bir alışveriş olacaktır.

Salon takımı seçiminde 6 altın kural:

·        Uygun fiyatlı olup, aynı zamanda kaliteli olması,

·        Kolay temizlenebilir olması,

·        Fonksiyonel olarak kullanıma sahip olması,

·        Leke tutmayan yapısı olması,

·        Koltuk süngerlerinin rahat olması,

·        İskeletlerin dayanıklı olması

Koltuk takımı her yerde bulabileceğiniz ürün grubudur. Önemli olan kriterlerinize uygun ürün grubu bulunmalıdır. Bu ürün gruplarında önemli olan koltukların iskelet sistemleridir. Çünkü bir koltuğun iskelet sistemi, insanın kalbi gibidir. Kalp durduğunda insan nasıl yaşayamazsa, Koltuğun iskeletleri de eskidiğinde kullanım zorluğuna sebebiyet verir. Bu yüzden Koltuk seçimlerinde en önemli konulardan birisi de budur..

Tüm kriterlerinize uyum sağlayan ürün grupları için Akalın Mobilya’yı ziyaret ederek istediğiniz ürün grubuna kolaylıkla ulaşabilirsiniz.

 

Mobilya Nedir? Nereden Alınır?
28 June, 2020

Mobilya Nedir?

Evlerimizi süsleyen şeylerden biriside mobilyalardır. Evimizin olmazsa olmazı da diyebiliriz. Çünkü; evi ev yapan mobilyalardır. Koltuk takımlarınızla süslediğiniz yanında dekoratif ürünler kullanarak dizayn ettiğiniz salonunuz olmasan bir ev konsepti hayal edilemez. Mobilya seçimleriniz ne kadar doğru olursa, kullanım süresinizde o kadar artış gösterecektir. Doğru seçimleriniz ve uzun süreli kullanım arasında doğru orantı vardır. Örneğin; salonunuza alacağınız koltuk takımlarınızın iskelet yapısı önemlidir. Çünkü; koltuk takımlarının en can noktası iskelet yapısıdır. Yada yemek takımlarında kullanılan malzemelerin kaliteli ve fonksiyonel olması gerekir. Bu sayede hem kolay kullanım hem de yerden avantaj kazanmış olursunuz. Mobilya alımlarınızda mağaza araştırması yapmadan, alım yapmamalısınız.

Mobilya Seçiminin Püf Noktaları

Mobilya seçme süreci kişileri zorlayan bir süreçtir. Mağaza gezmek ve sürekli fikir almak kafa karışıklığına sebebiyet verir. Bu yüzden kendinize bir çizelge uygulamalısınız. Bu çizelge dışında olan mağazaları listeden çıkartmalısınız. Böylelikle hem kısa sürede hem de doğru mağazadan alışveriş yapmış olacaksınız.

İsteklerinizi belirleyin:

Yemek takımı, koltuk takımı, yatak odası takımı mı alacağınıza karar vermelisiniz.

Üründe kullanılan malzeme

Mobilya da kullanılan malzeme, ürünü yansıtır. Mobilya severler, Ahşap severler , mermer severler ve cam severler olarak gruplara ayırılır. Kişiler beğenisine göre malzeme seçimini yapar.

Mobilya Temizliği

En önemli noktalardan biriside mobilya temizliğidir. Önemli olan mobilyanın kolay temizlenebilir yapıda olması gerekir. Bu bireylere kullanım kolaylığı verir.

Koltuk takımlarının iskelet yapısı

 İnsanda kalp, koltukta iskelet sistemi dersek yeterli olur. İskelet sistemi sağlamayan koltuk takımları kısa sürede kullanılmaz hale gelebilir. Bu yüzden alım yaparken, kullanıcı yorumları incelenmeli ve mağaza çalışanları hakkında detaylı bilgi alınmalıdır.

Bütçe Planlaması:

Eğer alışverişe çıkmadan önce alışveriş ve bütçe planlaması yapmazsanız, Bu size maddi olarak külfete sokabilir. Bu yüzde bir sınır belirlemelisiniz.

Uyum Önemli

Mobilya seçimleriniz uyum içerisinde olması gerekir. Yemek takımı ahşap tarzda ise, yemek takımınızda ahşap tarzda olmalıdır. Bu seçimler için vaktiniz yoksa paket halinde satılan ürün grubundan kolaylıkla seçim yapabilirsiniz.

 

Mobilya seçimi kişilerin vaktini alan bir durumdur. Bu yüzde seçim yaparken belirtilen noktalara dikkat edilirse, bir sorun olmayacaktır. Akalın mobilya olarak, müşterilerimizin isteklerine  ve sorularına her şekilde dönüş sağlamaktayız. 

Düğün Paketi Nedir? Nereden Alınır?
28 June, 2020

Düğün Paketi Nedir?

Düğün paketi, isminden de belli olduğu gibi paket halinde satılır. Düğün paketi içerisinde yatak odası takımı, yemek odası takımı ve koltuk takımı bulunur. Ev mobilyanızı tamamlayan bu ürünler zaman zaman çok avantajlı fiyatlara bulunabilir.  Akalın mobilya olarak düğün paketleri alanında bir çok marka ve model ürün satışımız bulunmaktadır.  Düğün alışverişler, çiftlerin en zor süreçlerinden birisidir. Bu süreçler çok hızlı geçer. Ve bazı çiftler aldıkları ürünleri bile hatırlamazlar. Bu yüzden düğün paketlerine yönelirler. Bu paketlerin en güzel yanı, tüm mobilyaların bir arada olmasıdır.

Düğün paketi almanın avantajları

Düğün paketi, bireylere oldukça avantaj sağlayan paket çeşididir. Mağaza tarafından hazırlanan bu ürünler kişilerin isteğine göre değişiklik yapılabilir. Düğün paketi almanın kişilere verdiği bir çok avantaj vardır.

·        Zaman kaybı yaşanmaz

·        Daha karlı bir alışveriş olur

·        Birbirine uyumlu mobilyalar paket içerisindedir.

·        Modaya uyum sağlayan bir yapısı vardır.

·        Tüm ürünlerin bir arada olması

Düğün Paketi Alırken nelere dikkat etmek gerekir?

Düğün paketi almak kolay bir süreç olsa da kişilerin dikkat etmesi gereken bazı önemli noktalar vardır. Eğer bu noktalar göz önünde bulundurulmazsa, yanlış seçimlere  sebebiyet verebilir.

·        Bütçe planlaması yapılması gerekir. Bu sayede planınız dışına çıkmamış olursunuz. Bu sayede daha karlı bir alışveriş olmuş olur.

·        Tarzınızı mobilyalarınıza yansıtmalısınız. Böylelikle daha kaliteli ve hoş modeller ortaya çıkacaktır.

·        Alacağınız ürünler evinize uyum içinde olmalıdır. Mobilyalarınız arasında bir uyum sorunu yoktur. Ama evde bulunan halı ve perdeler bu ürünlere göre seçilmesi gerekir.

·        Ürün kalitesine dikkat edilmesi gerekir. Uzun süreli kullanım için önemli bir durumdur.

·        Alışveriş yapmadan önce ürün boyutlarına dikkat edilmelidir. Evinize göre büyük ya da küçük olması sizi ileriki zamanda kullanım açısından zor duruma sokabilir.

Düğün Paketi Fiyatları

Özellikle evlenecek çiftler için tasarlanmış olan bu paketler, çiftlerin bütçesini zorlayacak düzeyde değildir. Düğün paketlerini, yeni evlenecek çiftlerin zevklerine göre tasarlanıp, sunulmaktadır. Akalın mobilya olarak düğün paketleri alanında bir çok modele sahip ürün grubumuz bulunmaktadır. Düğün paketleri hakkında detaylı bilgi almak için web sitemizi ziyaret edebilirsiniz.