Yemek Odası Takımı Dizaynı Nasıl Olmalıdır?

Yemek Odası Takımı Dizaynı Nasıl Olmalıdır?


Yemek odası takımları isminden anlaşıldığı gibi yemek odasında kullanılan mobilya modelleridir . Genellikle geniş eve sahip olan kişileri kullandığı ayrı bir bölümdür. Ama bu bölümü yemek takımı olarak salonda da kullanan bireyler vardır. Yemek odası takımları kişilerin tüm ihtiyaçlarını gideren mobilya türleri diyebiliriz. Yemek odası takımlarında; Konsol ayna, masa, sandalye ve tv ünitesi bulunmaktadır. Kişiler ek isteklerine göre bu gruba ekleme veya çıkarma işlemi uygulayabilirler. Bu ürünler tek bir konsept halindedir. Örneğin; masa ahşap ise tv ünitesinde de ahşap malzeme kullanılmaktadır. Yada Tv ünitesi üzerinde özel motif ve desenler kullanıldıysa, takımın diğer ürünlerinde de bu motifler geçmektedir. Kişilerin beğenisine göre bir çok farklı model ürün bulunur.

Yemek Odası Takım Dizaynı Nasıl Olmalıdır?

 Yemek odası takımı dizaynı yaparken kişiler sürekli bir arayış içerisinde olurlar. Yemek odası takımlarının bulunduğu alanın geniş olması önemlidir. Çünkü; dar alanda bir şeyler yemek kişileri mutsuz edebilir. Yemek odasının, duvar renkleri kırmızı ya da beyaz olmalıdır. Beyaz renk, ferahlık ve rahatlama hissi verirken, kırmızı renk kişilerde açlık duygusunu arttıracaktır. Sağlıklı beslenmek ve diyet programına uyum sağlamak isteyen kişiler için ise duvarların yeşil ve mavi tonlarında olması daha uygun olacaktır. Renk psikolojisi kişilerin algı yönetimini etkilemekte önemli bir yere sahiptir.

Yemek odası alırken dikkat edilmesi gereken 6 kural

Yemek odası takımı alırken, bireylerin dikkat etmesi gereken bazı durumlar vardır. Bu sayede doğru ürün alınabilir. Aynı zamanda

·        Konsol ürünün dolaplı ve raflı olması önemlidir. Bu sayede kişilere kullanım kolaylığı sağlamaktadır.

·        Tv ünitesi hem raflı hem de dolap bölmeli olmalıdır. Bu şekilde, bireylere daha fazla ürün ekleme ve kullanım açısından kolaylık sağlamaktadır.

·        Yemek masasının açılır tarzda olması önemlidir. Standart olarak 6 kişilik olan yemek masası açıldığı zaman 8 kişilik hale gelmektedir. Bu da kişiler için artı bir avantajdır.

·        Ürün renkleri Yemek odanıza uyumlu olması gerekir.

·        Yemek takımının çok büyük yada çok küçük alarak alanda absürt bir görüntü olmaması, önemlidir. Bu yüzden alım işleminden önce buna dikkat edilmesi gerekir.

·        Ürünün kolay çizilir tarzda olmaması gerekir. En ufak darbeden çizilen ürünler kullanımı zorlaştırır.

Yemek odası Takımı fiyatları:

Yemek odalarınıza yeni hava katan yemek odası takımları fiyatları bakımından kişileri düşündürür. Çok yüksek fiyatlar, çok düşük fiyatlarda bulunan üründe önemli olan ürünün fonksiyonel olarak kullanılması önemlidir. Örneğin; yemek takımının bir parçası olan yemek masasının açılır özelliğe sahip olması artı bir avantajdır. Yada konsol ürününde bulunan dolaplar, kişilere yer açısından avantaj sağlamaktadır. Yemek takım fiyatları ürünün model ve kullanılan malzemesine göre değişkenlik gösterir.

Yemek odası takımı almak isteyenler, hem kaliteli ürün hem de uygun fiyatlı ürün isterler. Akalın Mobilya’da uygun fiyat ve kaliteli ürünü kolaylıkla bulabilirler.

Add Comment